Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie detské špeciality ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk ✅ Nutrilon, Beba, Hipp, Nestle a iné

Viete podľa čoho vyberať detské špeciality?

Detské špeciality sú príkrmy, kaše a iná strava pre dojčatá so špecifickými potrebami. V prípade intolerancie, alergií alebo tráviacich problémov, kedy deti nemôžu papať bežné príkrmy, je potrebné siahnuť po špecialitách, ktoré im budú vyhovovať. Neštandardné umelé mlieka sú potrebné aj vtedy,keď nemôže byť dieťa od narodenia dojčené.

Detské špeciality pre rôzne problémy

čítať viac ...
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
od 15.90
ponúka 8 obchodov Kde kúpiť
top 2
-14%
0.2 L 341 g 4. mesiaca

Umožňuje liečbu hnačky prirodzenou cestou. Strata tekutín a minerálov spojená s hnačkou je ihneď vyrovnaná a včas je opäť zahájený príjem potravy. Tým sa predíde dehydratácii organizmu a ...

od 2.37
ponúka 8 obchodov Kde kúpiť
top 3
0.8 L 800 g Od narodenia

BEBA AR pri odgrckávaní je špeciálne dojčenské mlieko určená na diétny režim od narodenia. Obsahuje unikátnu kombináciu zložiek, ktorých účinky boli klinicky testované: S baktériami črevnej ...

od 15.99
ponúka 7 obchodov Kde kúpiť
top 4
-12%
4800 g Od narodenia

Dojčenské mlieko počiatočné, vhodné pre deti od narodenia, hypoalergénne, pridané vitamíny a minerály, s probiotikami a bez palmového oleja

od 139.90
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 5
-7%
400 g Od narodenia

Dietetická potravina pre dojčatá s ťažkou alergiou alebo intoleranciou - Hypoalergénne zloženie zamerané na aminokyseliny - Obsahuje dôležité LC-PUFA mastné kyseliny (DHA/ARA)

Špeciálne príkrmy pre deti budete potrebovať vtedy, ak vaše bábätko trpí tráviacimi ťažkosťami ako sú koliky, nadúvanie, citlivé bruško či zápcha. Problémom môže byť aj alergia na kravské mlieko, resp. jeho mliečne bielkoviny alebo strata materského mlieka krátko po pôrode.

Pre všetky tieto problémy sa dajú kúpiť detské špeciality, teda umelé mlieka alebo príkrmy. Ak má vaše dieťatko niektoré zo spomínaných ťažkostí, alebo má iné zdravotné problémy, určite je potrebná konzultácia s detským lekárom.

Riziko vzniku alergie

Niektoré deti sú náchylnejšie na vznik alergií, atopického ekzému, astmy a pod., čo veľmi často vyplýva aj z rodinnej anamnézy. Ak niektorý z rodičov trpí alergiou, alebo sa prejavili u súrodencov, je možné, že sa prejavia aj u vášho ďalšieho bábätka.

V rámci prevencie je ideálne dieťa dojčiť tak dlho, ako je to možné. Ak už je však dieťa odstavené z akéhokoľvek dôvodu, mali by ste obozretne vyberať umelé mlieko. Pri riziku vzniku alergie sa oplatí hľadať tie s označením hypoalergénne, resp. hypoantigénne.

Mlieka ale treba vyberať aj s prihliadnutím na vek dieťaťa. Počiatočné mlieka sú určené pre deti do 6 mesiacov a na obale majú číslo 1. Pokračovacie sú označené číslom 2 a sú pre deti do 12 mesiacov.

Ťažkosti s trávením

Pri problémoch s trávením ako sú koliky, nadúvanie alebo zápchy je potrebné dávať dojčaťušpeciálne mlieka a príkrmy, ktoré obsahujú menej laktózy a čiastočne hydralizované bielkoviny.

Umelé mlieka proti kolikám by mali vášmu bábätku od týchto problémov uľaviť. Deti, ktoré majú citlivé bruško môžu častejšie grckať a taktiež potrebujú špeciálne mlieko ako je Nutrilol 1 AR alebo HiPP Anti-Reflux, ktoré by mali tento problém zmierňovať.

Aj pre deti s častým nadúvaním a plynatosťou alebo zápchou sú dostupné špeciálne mlieka. Nezabúdajte na to, že pri akýchkoľvek problémoch s trávením je potrebná často aj konzultácia s lekárom. Za tráviacimi ťažkosťami môže byť alergia, ale aj nesprávna strava.

Predčasne narodené deti

Predčasne narodené deti a deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou si nemusia vždy vystačiť len s materským mliekom. Taktiež sa môže stať, že materského mlieka jednoducho nie je dosť. Tieto špeciálne začiatočné mlieka majú viac energie a upravené cukry a tuky, ktoré sú pre novorodenca ľahko stráviteľné. Obvykle sa na prikrmovanie používajú až kým novorodenec postupne nepriberie na hmotnosť donoseného dieťaťa. Vyberajte ich teda s rozumom a ohľadom na konkrétny problém a, samozrejme, aj vek dieťatka.

16.10.2018
autor článku vitalmix.sk